Volby 2019 EP

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska), podporovala v letošních volbách do EP kandidátku KDU-ČSL. Jsme rádi, že Mgr. Tomáš Zdechovský, s nímž jsme v kampani úzce spolupracovali svůj mandát obhájil. Blahopřejme k dosaženému úspěchu a těšíme se na další spolupráci. Stejně tak děkujeme všem voličům, kteří dali preferenční hlas kandidátům: Mgr. Nina Nováková a JUDr. Petr Krátký.

V Praze dne 26. května 2019

Zdechovský blahopřání

Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?

SPOLEČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA STRAN:

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska),

Konzervativní strana a

Sdružení pro Místní Správu,

společně dále jen „Prohlašující strany“,

které v letošních volbách do Evropského parlamentu podporují kandidátku KDU-ČSL (č. 39),

oceňují přínos, který pro jejich spolupráci a podporu kandidátce měl

Mgr. Tomáš Zdechovský (č. 2. na kandidátce)

a doporučují svým členům a příznivcům, použít preferenční hlas pro jejich společnou zástupkyni, kterou je kandidátka č.:

8. Mgr. Nina Nováková

(bez politické příslušnosti).

Preferenční hlas pro Mgr. Novákovou je i společným hlasem pro všechny kandidáty Prohlašujících stran, kteří plánují nejen volební, ale i navazující politickou spolupráci a jsou připraveni zajišťovat expertizy a stanoviska ve sféře své působnosti, konkrétně:

 1. Petr Krátký – oblast: jednotný trh, specializace: regulace finančních institucí, nominován za Monarchiste.cz - https://www.korunaceska.cz/;
 1. Zdeňka Rybová – oblast: zaměstnanost a sociální věci, specializace: sociální a rodinná politika, nominována za KONS - http://www.konzervativnistrana.cz/;
 1. Lukáš Vermach, Ph.D. – oblast: životní prostředí, specializace: adaptace na klimatickou změnu, nominován za SMS - http://www.sms3000.cz/).

Prohlašující strany očekávají, že spolupráce všech zmíněných kandidátů má potenciál oslovit zejména konzervativně orientované voliče, kteří chápou nutnost návratu Evropy k jejím tradičním hodnotovým východiskům.

V Praze dne 21. května 2019

Za politickou stranu: Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)

RNDr. Radim Špaček – předseda a JUDr. Petr Krátký – místopředseda/kandidát

Za politickou stranu: Konzervativní strana

RNDr. Jan Kubalčík, Ph.D. – předseda a Zdeňka Rybová – kandidátka

Za politickou stranu: Sdružení pro Místní Správu

Ing. Pavel Vermach, Ph.D. – předseda a Mgr. Lukáš Vermach, Ph.D. - kandidát

Volby EP 2019 Nováková Zdechovský doporučení

Mgr. Nina Nováková, předsedkyně Středoevropské inspirace a náš kandidát do Evropského parlamentu, odpovídala na dotazy serveru Programy do voleb.

Kandidátka KDU-ČSL v letošních volbách do Evropského parlamentu s podporou Koruny České a dalších stran nabízí řadu zajímavých osobností. Monarchistickou veřejnost chceme zvlášť upozornit na kandidáty č. 8. Mgr. Nina Nováková a č. 18. JUDr. Petr Krátký, jejichž preferenční volbu doporučujeme zvážit.

JUDr. Petr Krátký, místopředseda KČ a náš kandidát do Evropského parlamentu, odpovídal na dotazy serveru Programy do voleb.

Přinášíme volební video, které natočila Mgr. Nina Nováková, kandidát KDU-ČSL č. 8 ve volbách do Evropského parlamentu s podporou: Koruny České, Konzervativní strany a Sdružení pro Místní Správu.

https://www.facebook.com/watch/?v=1345733615564747

 

Monarchisté do Evropského parlamentu! Současná EU se vyznačuje bezbřehým liberalismem i levicovými sociálními experimenty. Je čas, aby konzervativní strany spojily své síly a společně změnily Evropu.

V pátek 1. března 2019 byla uzavřena smlouva o spolupráci, podpoře a partnerství ve volbách do Evropského parlamentu a to v duchu osobního hesla rakouského císaře a českého krále Františka Josefa I.: VIRIBUS UNITIS! Za monarchisty smlouvu podepsal předseda strany RNDr. Radim Špaček.

Současně byla zahájena volební kampaň KDU-ČSL s podporou stran Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska), Konzervativní strana, Sdružení pro Místní Správu, SNK Evropští demokraté a dalších regionálních uskupení.

„Shodou náhod“ spojeni osudovými osmičkami, zaujali na kandidátce místo tito protagonisté monarchistických ideálů:

 • Mgr. Nina Nováková (č. 8) – pedagožka, bývalá poslankyně PČR a předsedkyně Středoevropské inspirace;
 • JUDr. Petr Krátký (č. 18) – právník a místopředseda Koruny České a
 • Mgr. Daniel Herman (č. 28) – někdejší ministr kultury, místopředseda KDU-ČSL .

Předem děkujeme za jejich podporu!

 • Anhängerschaft

  Anhängerschaft

  Als ein registrierter Anhänger der Böhmischen Krone ist es Ihnen gestattet am Parteileben teilzunehmen, regelmäßig Informationen des Parteivorstandes sowie Einladungen zu unseren Veranstaltungen zu erhalten. Read More
 • Mitgliedschaft

  Mitgliedschaft

  Die ordentlichen Mitglieder der Böhmischen Krone verfügen über das Recht aktiv am inneren Parteileben teilzunehmen, seine Entwicklung zu beeinflussen, bei den Parteiversammlungen abzustimmen sowie in Parteigremien gewählt zu werden. Read More
 • Finanzielle Unterstützung

  Finanzielle Unterstützung

  Die Böhmische Krone als eine nicht-parlamentäre politische Partei ist von freiwilligen Spenden ihrer Anhänger und Mitglieder abhängig. Unterstützen Sie die Wiederherstellung der Monarchie durch einen Beitrag auf unser transparentes Konto. Read More
 • 1