Zveme na výroční poutní mši svatou v kapli blahoslaveného Karla Rakouského nad Branišovem u Kdyně, konanou u příležitosti výročí posvěcení kaple.
Mše svatá v tradičním ritu bude sloužena v sobotu 24. 7. 2021 od 14 hodin.
Kaple blahoslaveného císaře Karla I. je nevelká poutní kaple na louce poblíž pramene říčky Andělice nad vesnicí Branišov, asi 700 m nad mořem, v malebné pošumavské krajině nedaleko města Kdyně.
Zveme Vás na přednášku Křesťanský základ českého práva, aneb jak vliv církve utvářel podobu práva v českých zemích v průběhu dějin až do současnosti.
Přednášku pořádá Společenstvo za obnovu dědictví Zemí Koruny České a přednášejícím bude Vojtěch Círus, generální sekretář Koruny České.
Přednáška se koná v sobotu 5. června v krásných prostorech zámecké kaple na zámku v Chrasti (dnes Městské muzeum Chrast).
Společenstvo dědictví Zemí Koruny České je spolek vzniklý mezi členy Koruny České a jeho prvním projektem je pořízení nového zvonu věnovaného císařskému páru, Karlovi a Zitě, do kostela sv. Markéty v Podlažicích. V souvislosti s tím je pro širokou veřejnost uspořádána první akce. Dobrovolné vstupné bude věnováno právě na pořízení zvonu.
Tradiční Audience u císaře Karla se letos koná v sobotu 22. května. Vzhledem k přetrvávající nepříznivé situaci a vládním opatřením se uskuteční v komornější podobě duchovního setkání při Mši sv. u relikvie blahoslaveného císaře Karla.
V pondělí 11. ledna se dožívá legitimní dědic našeho trůnu, JCKV Karel Habsburský, 60 let.
V den narozenin proběhne od 12 hodin oslava formou virtuálního matiné. Těšit se můžete přání od gratulantů z celého světa, hudební program v podání smyčcového kvartetu K&K Strings a arcivévoda Karel Habsburský pronese významnou řeč o budoucnosti Evropy. Bude také možno učinit zápis do gratulační knihy.
S lítostí oznamujeme nutnost odložení mše Svaté ve Strážnici, která byla plánována na 9.1.2021. Až pominou epidemiologická opatření, sdělíme včas náhradní termín.
Místní společnost Koruny České ve Strážnici zve všechny monarchisty a příznivce našeho už tradiční mši svatou za legitimního nástupce českého trůnu, JCKV Karla Habsburského, která se bude konat u příležitosti jeho 60. narozenin ve Strážnici dne 9. ledna 2021.
Již za večerního šera jsme se sešli u brány vojenského hřbitova v Černovíře, abychom si společně na tomto památném místě připomenuli Den válečných veteránů, který slavíme v den výročí ukončení Velké války.
Všechny přítomné přivítal předseda Regionálního sdružení Koruny České v Olomouckém kraji Pavel Andrš, který v krátkosti pohovořil o historii tohoto vojenského pohřebiště, které je národní kulturní památkou.
„Hřbitov vznikl v roce 1869 v sousedství hřbitova civilního. V roce 1917 byl upraven podle návrhu architekta poručíka Gustava Rossmana. 16. prosince 1917 byl vysvěcen za účasti císaře Karla I. Za Velké války zde bylo pohřbeno 3 218 vojáků 13 národností a 6 různých náboženských konfesí. V muslimské hrobové skupině byl vybudován muslimský pavilon v maurském slohu. Za 2. světové války zde byli pohřbíváni sovětští, američtí i němečtí vojáci. Do roku 1951 spravovala hřbitov Posádková vojenská nemocnice Klášterní Hradisko, po předání do rukou navazujících subjektů postupně hřbitov chátral. O nápravu se postupně snaží jak Statutární město Olomouc, tak i Armáda ČR. Dlouhodobou pozornost věnuje tomuto místu i spolek Signum bellum, který např. během podzimních měsíců uspořádal úspěšnou sbírku na obnovení označení hrobových míst.“
K poctě padlých vojáků jsme poté zazpívali českou státní hymnu i Císařskou hymnu, položili jsme kytici v centrální průchozí kapli a zapálili zde svíci. Chceme osudy tohoto významného pietního místa dále sledovat a společně s dalšími subjekty hledat cestu k nápravě.
V královském městě Olomouci se již stalo tradicí, že vedle oslav vzniku samostatného československého státu se zde setkávají také ti, kteří by upřednostnili návrat ke staré dobré monarchii.
V sobotu 12. září 2020 byly požehnány nově zbudované lavičky císaře a zatím posledního českého krále blahoslaveného Karla I. a zatím poslední české královny Zity, určené k odpočinku poutníkům na cestě ke zdejšímu prameni císaře Karla I. a byla též odhalena informační tabule o Františku Palackém.
30. srpna, v samotném závěru prázdnin, jsme se opět vydali do Bystřice pod Hostýnem, abychom se na tomto významném moravském poutním místě přimluvili za návrat principů a hodnot, které platily v době, kdy v čele naší země stál blahoslavený král Karel I., přímý potomek Přemyslovců, Lucemburků i Jagellonců. Za pěkného slunečného počasí vyrážíme z parkoviště u hřbitova vyzbrojeni zemskými vlajkami a portrétem JCKV Františka Josefa I. Stoupáme vzhůru po Císařské cestě a kolem lovecké chaty se dostáváme k bazilice Nanebevzetí Panny Marie. Po posilující Mši svaté se přesouváme k Rozhledně Františka Josefa I., která je zároveň také kaplí sv. Kříže. Na letošní 1. září připadá 123. výročí položení základního kamene panovníkem, který u nás vládl dlouhých 68 let. Tuto skutečnost jsme si připomněli položením kytice u jeho pamětní desky a za asistence řady náhodných poutníků jsme společně zazpívali Svatováclavský chorál i Císařskou hymnu. Následovala prohlídka rozhledny a po obědě v místní restauraci Ovčárna pomalý návrat do Bystřice pod Hostýnem. Děkujeme členům Matice svatohostýnské a Duchovní správy za to, že nám umožnili pouť uskutečnit. Pánbůh zaplať.
Když se zaregistrujete jako příznivec Koruny České, můžete se podílet na činnosti strany, budete pravidelně dostávat informace od vedení strany a pozvánky na naše akce.
Členové Koruny České mají možnost aktivně se podílet na vnitřním životě strany a spoluurčovat její směřování, hlasovat na sněmech a kandidovat do vedení strany.
Koruna Česká je jako neparlamentní strana závislá na dobrovolné podpoře příznivců a členů. Podpořte obnovu monarchie příspěvkem na náš transparentní účet.
Koruna Česká, monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska Rybná 716/24 110 00, Praha 1 - Staré Město Email: info@korunaceska.cz Identifikátor datové schránky: jgwsxt8