Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska) děkuje všem voličům, kteří jejím kandidátům v aktuálních volbách dali hlas.

Za úspěch lze označit:

  • Postup koaličního kandidáta v senátním obvodu 9 – Plzeň-město Ing. Lumíra Aschenbrennera, dlouholetého úspěšného starostu a senátora, kterého pod heslem: Spravedlivý stát – práce pro Senát do volebního boje vyslala koalice stran (ODS, TOP 09, KDU-ČSL, ADS a Monarchiste.cz). A držíme mu palce k obhajobě mandátu druhém kole voleb, které proběhne ve dnech 9. a 10. října 2020.
  • Zisk 19,77% voličských hlasů kandidátky ODS ve Středočeském kraji, která s programem: Společně postavíme kraj na nohy, zařadila našeho zástupce: p. Jaroslava Kolbeka (starosta obce Pletený újezd) na 20. místo kandidátky. Děkujeme lídrovi kandidátky (Mgr. Martin Kupka) za spolupráci a přejeme rychlé a úspěšné vyjednávání o sestavení krajské rady.

Hranici pro vstup do krajského zastupitelstva se bohužel nepodařilo překonat našim zástupcům:

  • v kraji Vysočina, kde jako č. 33 na kandidátce Koalici Pro TOP Vysočinu, složené ze subjektů: TOP 09, KAN a Monarchiste.cz, kandidoval starosta obce pohleď p. Holub Jindřich. Koalice získala 4,99% hlasů a zůstala tak těsně před branami zastupitelstva.
  • Plzeňském kraji, kde kandidátku vedl historik Mgr. Luděk Krčmář. Náš zisk byl 572 tj. 0,32% (což je velmi podobné jako naše výsledky z r. 2016, kdy byl náš zisk 539 resp. a 0,33%).
  • ani v Olomouckém kraji, kde naši samostatnou kandidátku vedl zoolog a ekolog RNDr. Miloš Holzer, jsme získali 531 tj. 0,28% (což je pokles proti r. 2016, kdy byl náš zisk 725 resp. a 0,42%).

Děkujeme ještě jednou všem, kteří za naši stranu kandidovali i těm, kdo jí dali hlas. Nadcházející generální sněm naší strany volební výsledky vyhodnotí a rozhodne o následné volební a politické strategii.

V Praze dne 4. října 2020.

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)

  • 1