Luboš Velecký

Jihomoravský kraj, 31. místo na kandidátce TOP 09

56 let
sommelier
Valtice, KČ

Rodina a osobní údaje

Narodil se ve Valticích roku 1961, je ženatý, má 4 děti.

Vzdělání a odborná praxe

Vyučen fotografem, později si doplnil středoškolské vzdělání v oboru podnikání v oborech obchodu a služeb. Absolvoval kurzy se zaměřením na turistiku a sommelierství.

V profesním životě se uplatnil jako fotograf, před rokem 1989 dělník ve fabrice. Po listopadu podnikal v obchodu a turistice. Od r. 1999 se věnuje vinařské turistice a obchodu s vínem.

Posledním zaměstnavatelem je Vinařská škola Valtice, kde pracuje jako obchodní zástupce a sommelier. Posledních 5 let pomáhá manželce s provozem vinotéky.

Politika a veřejný život

Od roku 1988 člen Československé strany lidové. Od r. 1989 předseda místní organizace a člen okresního výboru. Po listopadu 1989 vedl lidoveckou mládež. Po zklamání z prvního porevolučního sněmu strany, kdy se rozhodli lidovci udržet ve vedení strany předrevoluční kádry, když nebyl zájem vést stranu v duchu jejího zakladatele Msgr. Šrámka a naopak vedení strany nečinně přihlíželo likvidaci spisů STB se rozhodl z lidové strany odejít.

Od roku 1990 do roku 1994 člen zastupitelstva a rady města.

V průběhu dalších let po amatérském studiu našich dějin, dějin rodu Liechtensteinů a Habsburků si uvědomil, že je monarchistou. V roce 2008 vstoupil do politické strany Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska), jejímž cílem je obnova parlamentní monarchie v Království Českém, Markrabství Moravském a Vévodství Slezském. V Koruně České se stal předsedou místní organizace, byl členem předsednictva a také moravským zemským hejtmanem.

Po uvědomění si reálného nebezpečí ztráty demokracie, přivítal rozhodnutí netříštit síly ve volbách a přijal možnost být na kandidátce jediné volitelné pravicové strany TOP 09.

Je členem Vojenského a špitálního řádu svatého Lazara Jeruzalemského.

  • 1