Oldřich Kodeda

Plzeňský kraj, 13. místo na kandidátce TOP09

58 let
architekt
Plzeň, člen KČ

Majitel architektonického a projektového studia v Plzni Oldřich Kodeda se narodil 22.5. 1959 v Plzni. Učil se zedníkem, poté absolvoval Střední průmyslovou školu stavební v Plzni a vystudoval Fakultu architektury ČVUT v Praze. Byl hlavním architektem Mariánských Lázní a Českého Krumlova. Od roku 1993 realizoval v Českém Krumlově a Plzni řadu rekonstrukcí a novostaveb. V Plzni se zasadil o záchranu historicky významné Bolevecké návsi, pro niž zpracoval územní plán památkové zóny. V Plzni realizoval například stavbu haly malého zimního stadionu.

Tři volební období byl zastupitelem městského obvodu Plzeň 3. Přes deset let je vojákem v aktivní záloze Armády ČR, v současnosti je velitelem její pontonové roty. Je stále aktivním sportovcem, pěstuje vysokohorskou turistiku, orientační běh a cyklistiku. Je členem fotbalového klubu SK Slavia Plzeň 1912.

Vychoval dva syny a dceru, která v loňském roce reprezentovala ČR v moderním pětiboji na olympiádě v Riu de Janeiro. Zajímá se o historii, architekturu a urbanismus. Je členem klubu Augusta Sedláčka v Plzni.

Jako aktivní monarchista a člen Koruny České (monarchistické strany Čech, Moravy a Slezska) uvítal prohlášení VIRIBUS UNITIS (spojenými silami), v němž se 3 politické subjekty: kromě KČ také Konzervativní strana a Klub angažovaných nestraníků (KAN) rozhodly v letošních volbách podpořit TOP 09. Boj za principy demokratického právního státu v naší zemi se následně rozhodl podpořit vlastní kandidaturou.

  • 1