Volby 2019 EP

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska), podporovala v letošních volbách do EP kandidátku KDU-ČSL. Jsme rádi, že Mgr. Tomáš Zdechovský, s nímž jsme v kampani úzce spolupracovali svůj mandát obhájil. Blahopřejme k dosaženému úspěchu a těšíme se na další spolupráci. Stejně tak děkujeme všem voličům, kteří dali preferenční hlas kandidátům: Mgr. Nina Nováková a JUDr. Petr Krátký.

V Praze dne 26. května 2019

Zdechovský blahopřání

Jak jedním preferenčním hlasem najednou volit více kandidátů?

SPOLEČNÁ TISKOVÁ ZPRÁVA STRAN:

Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska),

Konzervativní strana a

Sdružení pro Místní Správu,

společně dále jen „Prohlašující strany“,

které v letošních volbách do Evropského parlamentu podporují kandidátku KDU-ČSL (č. 39),

oceňují přínos, který pro jejich spolupráci a podporu kandidátce měl

Mgr. Tomáš Zdechovský (č. 2. na kandidátce)

a doporučují svým členům a příznivcům, použít preferenční hlas pro jejich společnou zástupkyni, kterou je kandidátka č.:

8. Mgr. Nina Nováková

(bez politické příslušnosti).

Preferenční hlas pro Mgr. Novákovou je i společným hlasem pro všechny kandidáty Prohlašujících stran, kteří plánují nejen volební, ale i navazující politickou spolupráci a jsou připraveni zajišťovat expertizy a stanoviska ve sféře své působnosti, konkrétně:

  1. Petr Krátký – oblast: jednotný trh, specializace: regulace finančních institucí, nominován za Monarchiste.cz - https://www.korunaceska.cz/;
  1. Zdeňka Rybová – oblast: zaměstnanost a sociální věci, specializace: sociální a rodinná politika, nominována za KONS - http://www.konzervativnistrana.cz/;
  1. Lukáš Vermach, Ph.D. – oblast: životní prostředí, specializace: adaptace na klimatickou změnu, nominován za SMS - http://www.sms3000.cz/).

Prohlašující strany očekávají, že spolupráce všech zmíněných kandidátů má potenciál oslovit zejména konzervativně orientované voliče, kteří chápou nutnost návratu Evropy k jejím tradičním hodnotovým východiskům.

V Praze dne 21. května 2019

Za politickou stranu: Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska)

RNDr. Radim Špaček – předseda a JUDr. Petr Krátký – místopředseda/kandidát

Za politickou stranu: Konzervativní strana

RNDr. Jan Kubalčík, Ph.D. – předseda a Zdeňka Rybová – kandidátka

Za politickou stranu: Sdružení pro Místní Správu

Ing. Pavel Vermach, Ph.D. – předseda a Mgr. Lukáš Vermach, Ph.D. - kandidát

Volby EP 2019 Nováková Zdechovský doporučení

Mgr. Nina Nováková, předsedkyně Středoevropské inspirace a náš kandidát do Evropského parlamentu, odpovídala na dotazy serveru Programy do voleb.

Kandidátka KDU-ČSL v letošních volbách do Evropského parlamentu s podporou Koruny České a dalších stran nabízí řadu zajímavých osobností. Monarchistickou veřejnost chceme zvlášť upozornit na kandidáty č. 8. Mgr. Nina Nováková a č. 18. JUDr. Petr Krátký, jejichž preferenční volbu doporučujeme zvážit.

JUDr. Petr Krátký, místopředseda KČ a náš kandidát do Evropského parlamentu, odpovídal na dotazy serveru Programy do voleb.

Přinášíme volební video, které natočila Mgr. Nina Nováková, kandidát KDU-ČSL č. 8 ve volbách do Evropského parlamentu s podporou: Koruny České, Konzervativní strany a Sdružení pro Místní Správu.

https://www.facebook.com/watch/?v=1345733615564747

 

Monarchisté do Evropského parlamentu! Současná EU se vyznačuje bezbřehým liberalismem i levicovými sociálními experimenty. Je čas, aby konzervativní strany spojily své síly a společně změnily Evropu.

V pátek 1. března 2019 byla uzavřena smlouva o spolupráci, podpoře a partnerství ve volbách do Evropského parlamentu a to v duchu osobního hesla rakouského císaře a českého krále Františka Josefa I.: VIRIBUS UNITIS! Za monarchisty smlouvu podepsal předseda strany RNDr. Radim Špaček.

Současně byla zahájena volební kampaň KDU-ČSL s podporou stran Koruna Česká (monarchistická strana Čech, Moravy a Slezska), Konzervativní strana, Sdružení pro Místní Správu, SNK Evropští demokraté a dalších regionálních uskupení.

„Shodou náhod“ spojeni osudovými osmičkami, zaujali na kandidátce místo tito protagonisté monarchistických ideálů:

  • Mgr. Nina Nováková (č. 8) – pedagožka, bývalá poslankyně PČR a předsedkyně Středoevropské inspirace;
  • JUDr. Petr Krátký (č. 18) – právník a místopředseda Koruny České a
  • Mgr. Daniel Herman (č. 28) – někdejší ministr kultury, místopředseda KDU-ČSL .

Předem děkujeme za jejich podporu!

  • 1