Mgr. Nina Nováková, předsedkyně Středoevropské inspirace a náš kandidát do Evropského parlamentu, odpovídala na dotazy serveru Programy do voleb.

Představení vlastními slovy

Jsem středoškolský pedagog. Politikou jsme prošla zdola: od r. 2004 jsem zastupitelka v rodném městě, byla jsem místostarostka, krajská zastupitelka a poslankyně Parlamentu ČR za TOP09, nyní jsem nestraník. Trvale důležité jsou pro mě aktivity, které podporují vzdělávání a mezigenerační vztahy: Matice staroboleslavská, ČKA, literární a recitační soutěž Macharův Brandýs, přehlídka dětských sborů Musica Angelica, vzdělávací programy pro seniory, program Tajemství chrámů.

Proč jste se rozhodla kandidovat?

Chtěla bych posílit zdravě konzervativní, proevropský, ale nepodlézavě kritický tým poslanců zejména v Evropské lidové straně. Dostala jsem důvěru KDU-ČSL, Koruny české, Konzervativní strany, Sdružení pro místní správu a SNK ED.

Jakému hlavnímu tématu se chcete v EP věnovat?

Má hlavní témata v Parlamentu ČR úzce souvisejí s politikou EU: obrana evropské kultura její předávání mladé generaci, zastavení výchovné koncepce v duchu gender ideologie a multikulti, spravedlivý přístup k seniorům.

Čím byla EU prospěšná lidem ve Vašem městě/obci?

Prospěšnost se nedá jen vyčíslit penězi, které se čerpají z Evropských strukturálních fondů, otevřením trhů pro naše firmy. Změnil se náš svět, už nesahá jen po hranice z bývalým NSR a Rakouskem.

Co jsou nejčastější fámy o EU, se kterými se setkáváte?

Nesouhlasím s obvyklým tvrzením eurooptimistů a některých europoslanců: EU nás k ničemu nenutí a za všechno mohou špatně vyjednávající členové vlády. To, že existuje propast mezi evropskými institucemi a evropskými občany je fakt. To, že se EU chystá vstupovat do výchovy našich dětí a do stylu, jakým žije naše společnost, je také fakt. To, že europoslanci, až na výjimky, včas neupozorňují na rizika projednávaných evropských témat, je také fakt. Skepticismu voličů dobře rozumím.

Co je Vaše odpověď lidem, kteří nevidí důvod jít volit?

Jděte volit, protože přestává legrace. EU stojí unaveně na křižovatce a regiony střední Evropy, které jsou citlivé na signály totality a dosud nevyměnily zdravý rozum za politickou pseudokorektnost jí mohou vlít novou energii do duše.

Převzato z www.programydovoleb.cz

  • 1